Corsair Vengeance 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz Desktop Memory (CMK32GX5M2E6000Z36)
Best Buy Express
Loading Inventory...
By CORSAIR
Best Buy Express
By CORSAIR
Loading Inventory...
Unlock unparalleled performance with the Corsair Vengeance 32GB desktop memory. With a 6,000MHz speed and 288-pin configuration, it delivers enhanced memory bandwidth, while the solid aluminum heatspreader efficiently dissipates heat for consistent performance. The powerful CORSAIR iCUE software provides convenient control over the memory.
- Product Condition: Brand New
- Memory Category: Desktop
- PC or Mac Memory: PC
- Memory Speed: 6000 MHz
- Total Capacity: 32 GB
- Number of Modules: 2
- Capacity Per Module: 16 GB
- RAM Pin Configuration: 288-Pin
- Voltage: 1.35 V
- Colour: Grey
- Width: 3.5 cm
- Height: 3.5 cm
- Depth: 0.7 cm
- Weight: 37 g
- Product Condition: Brand New
- Memory Category: Desktop
- PC or Mac Memory: PC
- Memory Speed: 6000 MHz
- Total Capacity: 32 GB
- Number of Modules: 2
- Capacity Per Module: 16 GB
- Voltage: 1.35 V